22 stycznia 2026 br w filharmonii lubelskiej mieliśmy możność wysłuchania kolęd w wykonaniu aż sześciu wykonawców. Prezentujemy zapis audio w występu drugiego wykonawcy – Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie pod dyrekcją Pauliny Wojtal. Frekwencja jak co roku dopisała i sala lubelskiej filharmonii była wypełniona po brzegi. Po zakończeniu koncertu w foyer odbyła się tradycyjna agapa. Niebawem zaprezentujemy kolejnych wykonawców.

Organizatorzy
- Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego w Lublinie
- Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego Koło Terenowe w Lublinie.
Partnerzy koncertu
- Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie. Smakuj Życie!
- Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego
- Perła – Browary Lubelskie S.A.
- Kmicic Hotel & Restauracja Jacek Strugalski
- Pensjonat Kazimierski Bogusław Surmacz
- Urząd Miasta Lublin

