W tym roku święto Narodzenia Bogarodzicy przypadło według starego stylu w piętnastą niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy. Z tytułu tego jednego z dwunastu wielkich świąt w kalendarzu liturgicznym kazanie w cerkwi katedralnej w Lublinie wygłosił ks. mitrat Mirosław Wiszniewski. W swojej homilii ojciec Mirosław nawiązał do czytanej w tym dniu Ewangelii wg św. Mateusza – Marta i Maria, a także wyłuszczył istotę święta Narodzenia Bogarodzicy.

