Kazanie w niedzielę po święcie Narodzenia Chrystusa, która jest dedykowana pamięci św. św. Józefa Sprawiedliwego, Dawida Króla i Jakuba – brata Pańskiego wygłosił w lubelskiej katedrze ks. mitrat Andrzej Łoś. W swojej homilii proboszcz lubelskiej parafii katedralnej nawiązał do czytanej w tym dniu Ewangelii wg św. Mateusza o ucieczce i powrocie Jezusa z Egiptu.

