Kazanie w niedzielę po święcie Objawienia Pańskiego w lubelskiej cerkwi katedralnej wygłosił ks. mitrat Jerzy Łukaszewicz. W swojej homilii wikariusz lubelskiej parafii katedralnej nawiązała do czytanej w tym dniu Ewangelii wg św. Mateusza – początek nauczania w Kafarnaum.

