W trzydziestą pierwszą niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy kazanie w cerkwi katedralnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wygłosił ks. mitrat Andrzej Łoś. W swojej homilii proboszcz lubelskiej parafii katedralnej w nawiązał do czytanego w tą niedzielę fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o uzdrowieniu ślepego.

