Kazanie na święto Wniebowstąpienia Pańskiego

Kazanie głosi ks. mitrat Mirosław Wiszniewski

Wniebowstąpienie Pańskie to jedno z dwunastu wielkich świąt w prawosławnym kalendarzu liturgicznym, które cerkiew celebruje 40 dni po Pasce Chrystusowej. Z tego tytułu podczas Boskiej Liturgii są czytane końcowe fragmenty Ewangelii wg św. Łukasza – Jezus ukazuje się uczniom i Wniebowstąpienie Jezusa. Po słowach Ewangelii kazanie w tym uroczystym dniu w cerkwi Przemienienia Pańskiego w Lublinie wygłosił ks. mitrat Mirosław Wiszniewski.

Kazanie głosi ks. mitrat Mirosław Wiszniewski

Kontynuując korzystanie z tego serwisu zgadzasz się na używanie plików cookies. Więcej...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close